סדנת היזמות 'מרעיון לעסק' מפשטת אתגרים מורכבים שעומדים בפני יזמים ומנהלים. המשתתפים בסדנה מקבלים כלים ידידותיים, ויזואליים ומעשיים, שמאפשרים להם לבחון את הרעיון העסקי שלהם ולעדכן אותו,  כדי להגיע לתוצאות.

לצד מושגים עסקיים, הסדנה דנה בהיבטים פסיכולוגיים שכל יזם פוגש (חשיפה, משמעת עצמית, חששות, אי ודאות, ניהול) ומציעה דרכים רגישות לצלוח את האתגרים.

הכלים והידע בסדנה מבוססים על 20 שנות ניסיון והטמעה מוצלחת של הידע בקרב אלפי עסקים בישראל.

החברה למתנסים - קורס יזמות
החברה למתנסים – קורס יזמות

למה לבחור בסדנה שלנו?

  • המנחה חוה ניסנבוים מלווה יזמים ויזמיות מדי יום, ומביאה לסדנה הכרות נדירה עם מאפייני הסביבה ומענה מנצח לצורכי השטח.

  • הסדנה רגישה למאפיינים הייחודיים ולרגישות של כל קבוצה, בין אם מדובר בגילאים שונים, איזור גאוגרפי או דת. הסדנה מותאמת לעיסוקים השונים (שירותים ומוצרים, מבנייה ומסעדנות עד צילום ואיור).

  • התכנים  מציעים שילוב נדיר בין היבטים פסיכולוגיים רכים לבין מודל עסקי. התוכנית העסקית מחוברת למאפייני האישיים של המשתתפים, לחששות ולאילוצים שעומדים בפניהם. תכנית העבודה לוקחת בחשבון את המשאבים של המשתתפים, כמו בטחון עצמי, זמן וכסף.

  • הספר 'מרעיון לעסק' מלווה את הסדנה ומשאיר למשתתפים מתודולוגיה סדורה שתלווה אותם בכל שלב

באמצעות סימולציות, דוגמאות מהחברה הישראלית ושיח בקבוצה, מתפתחת חשיבה עסקית ומיומנויות ניהול.

בסדנה, המשתתפים מנתחים את הרעיון שלהם. זו לא סדנה תיאורטית וכל אחד בוחן רעיונות ומתמודד עם שאלות עסקיות כמו מהם ערוצי ההכנסה ואיזו הצעת ערך תתאים ללקוחות.

היקף הסדנה משתנה בהתאמה לצורכי המזמינים – מסדנה שאורכה שעתיים (למשל, תמחור או מיתוג), דרך סדנת יום שמתייחסת לכל היבטי העסק ממעוף הציפור עד תכנית תהליכית (הדרכנו גם תכנית שנתית בהיקף של 200 ש"א). 

 

מי מזמין את הסדנאות?

מנהלי פרויקטים בתחום היזמות – רשויות מקומיות, עמותות ומשרדים ממשלתיים
הנחינו למעלה מ- 1,000 סדנאות ותהליכי יזמות מעמיקים במשרדי ממשלה (למשל, משרד הכלכלה, התעסוקה ומשרד הבטחון) שמטפחים יזמות בקרב אוכלוסיות שונות (פורשים, חיילים משוחררים, אוכלוסיות חרדיות ועוד). ליווינו רשויות מקומיות שמקדמות יזמות בעיר ואנחנו עובדים עם ארגונים שפועלים למען ובתוך הקהילה, לקידום עסקים בישראל.

לסדנאות מגיעים עצמאים ויזמים מתחומים שונים כדי ללמוד את השפה העסקית, לקדם רעיון עסקי או להפוך עיסוק לעסק. סיעור המוחות והחשיפה למגוון רעיונות בקבוצה מייצרים אינסוף רעיונות, יצירתיות וחדשנות.

יזמים ויזמיות חדשים
יזמים ויזמיות מטעם משרד הכלכלה

ארגונים עסקיים
המטרה שלהם היא לקדם חשיבה עסקית ולהעצים את הצוותים בארגון באמצעות כלים ותהליכים כדי לעזור להם ליצור את מנועי הצמיחה הבאים בחברה. דרך הסדנה, מנהלים בוחנים פרויקטים קיימים בארגון ומזהים את הפרויקטים המנצחים. עמותות מזמינות את הסדנה כדי לפתח שורת הכנסות עצמיות ופעילות עסקית (לצד תרומות ותקציבי ממשלה).

התמונה הגדולה והפרטים הקטנים
התמונה הגדולה והפרטים הקטנים, תעשיות ביולוגיות
מודל עסקי סדנת יזמות טורבינג'ט

המתכון להצלחה

מודלים ידידותיים להכרות עם השפה העסקית, עבודה קבוצתית והנחיה מקצועית שמשלבת אמון במשתתפים, תשומת לב לב מדויקת לכל אחד ואחת, רעיונות חדשים וגם חשיבה ביקורתית.

 

צרו קשר להזמנה