לפגישה הראשונה הן הגיעו מותשות. הן חלמו לעזור לעוד ועוד הורים בישראל, הן שאפו להנחיל לציבור רחב כלים להורות טובה ומושכלת. אבל הן מתארות שגרה של אינספור משימות, המון תחומים עסקיים ומקצועיים שדורשים טיפול, וריצה מתסכלת אחרי היעדים שהציבו.

אני בתורי מציבה לפניהן מראה, ומשקפת להן מה רואים מהצד. אני מסבירה שהן בעצם סטארט אפ שמיצה את השלב הראשוני וצריך עכשיו להתפתח לשלב הבא – לצמוח להיות ארגון.

הן, שלפני רגע חשבו שהן רק בלגן גדול, מצליחות לצאת רגע מהתמונה, ולהתבונן על עצמן מבחוץ – המיתוג הוויזואלי מרשים וסדור, המתודולוגיה המקצועית מציעה להורים ערך רב ערך, שביעות הרצון של הלקוחות גבוהה, ומספר הלקוחות עולה בהתמדה. עכשיו הן מחייכות. יש להן תקווה.

 

אבל רגע, מה זה בעצם אומר לצמוח להיות ארגון?

הדבר הראשון שאני אומרת להן הוא שצריך להקים כאן צוות.

כמה עסקי שירות שהשיגו צמיחה ממשית ללא צוות ראיתן? אני לא ראיתי.

עם צוות טוב העסק ימריא. זו לא הגזמה.

צריך להכניס אנשים שמאמינים בהן ובמה שהן עושות. צוות יאפשר לענת וחן לעשות את מה שהן טובות בו ולהציע ללקוחות שירות מקצועי יותר; חשוב מכך הוא יאפשר להן לנהל – לעסוק בפיתוח העסקי, לבנות אסטרטגיה עסקית ושיווקית, לפתח מוצרים, להדריך את הצוות… כל זה כדי להגיע ליותר ויותר הורים, יותר ויותר לקוחות.

צוות הקול הפנימי להורות

אבל צוות זה לא הכול. כדי להיות ארגון צריך עוד משהו. הסוד הוא לחשוב במונחים של מבנה ארגוני.

כולכם מכירים את המושג מבנה ארגוני. הרי גדלנו בבית ספר עם מבנה ארגוני, היינו חלק מארגון צבאי או מוסד לימודי היררכי, והרבה מקומות עבודה הם ארגון.

אבל איך מקימים מבנה ארגוני בעסק של אדם או שניים?

אנחנו ניגשות לבנות מבנה ארגוני ב'הקול הפנימי להורות', העסק של חן וענת. מעכשיו במקום ששתיהן ינהלו הכול כל הזמן, כל אחת מהן תנהל מחלקה אחרת. אנחנו לא צריכות חפיפה בביצוע המשימות, אלא ניצול מיטבי של הזמן והכישורים שלהן.

כשאנחנו מציבות בראש תת-היחידה מנהלת יזמת (הבעלים) שרצה קדימה אנחנו מאפשרות למערכת כולה להיחשף לתנודתיות "סבירה" ולפעול תוך כדי תנועה. אם למשל עובדת עוזבת או מתרחש שינוי בתוך המחלקה, המנהלת – שהיא הבעלים, וגם טיפוס יזמי וגמיש – יכולה להגיב במהירות ולקבל החלטות בעצמה. אין צורך לעצור את כל העסק או לערב את מנהלת המחלקה השנייה. בדומה למתרחש בגוף האדם – כל יחידה אוטונומית יכולה להתמודד עם שינויים ובעיות הצצות לאורך הדרך, להשתפר בעצמה ובכך לשפר את המערכת כולה, במקרה שלנו את הארגון כולו.

בחזרה אלינו – אחת תנהל את השיווק, האחרת תנהל את המכירות. לכל אחת תחומי אחריות ברורים. אפילו באתר הבית יש דפי מכירה שנמצאים באחריות מנהלת המכירות ויש בלוג ששייך למנהלת השיווק. במידה רבה אנחנו קובעות מי תנהל איזו מחלקה לפי אזור הנוחות של כל אחת – ענת רואה את הפרטים ומנהלת את הכספים וחן מסתכלת קדימה, מנהלת את הפיתוח העסקי.

 

שלב שני: בדרך להיות ארגון – גיוס צוות

אנחנו מגייסות עובדות למחלקות השונות: מנהלת מדיה חברתית לשיווק, מנהלת מכירות, מדריכות הורים מקצועיות שמלוות הורים לצד חן וענת. כל העובדות עוברות הכשרה כמובן, ומדייקות את העשייה שלהן בהתאם לערכי העסק ולפרוטוקולים שבנינו. ואפילו עורך דין הבאנו מהבית – בן זוגה של ענת, עו"ד בן קרפל, מסייע בכתיבת החוזים לעסק.

אין לנו אינסוף תקציב, הרי לא מדובר בארגון גדול. לכן העובדות יגויסו במשרות חלקיות או כפרילנסריות. לכן התפוקות נמדדות בצורה ברורה. אין לנו גם זמן לבזבז.

 

בשלב שלישי אנחנו קובעות איך יתקבלו החלטות עסקיות כמו רכישות, השקעה בכח אדם או פיתוח עסקי. ההתנהלות מעוגנת בנהלים ונחתמת בחוזה. זהו. העסק של חן וענת יצא לשלב הבא שלו.

גם וידאוקאסט הספקנו לפתח. מתוך הריאיון עם השחקנית יובל שרף

תוך חודשים ספורים העסק הופך לארגון. המנהלות בונות תהליכים, דואגות לפרטים ומורידות את המטלות לאנשי המעשה. לקוחות יותר סומכים עליהן. מנהלת המכירות חוזרת אל הלקוח, ומדריכה מקצועית מטעמן פותרת דילמה מקצועית. הן התפתחו לארגון משלהן וזה מקנה להן הרבה אמון וביטחון אצל הלקוח.

ובעיניי הדבר המרגש ביותר בקפיצת המדרגה הזאת הוא לראות שהעסק כבר גדול מהן, שהן בנו משהו שמתנהל גם בלעדיהן, שעובד גם כשהן עוצרות רגע או פועלות מאחורי הקלעים.

עדי א
.מתוך הריאיון עם עדי אלטשולר

שלושה חודשים מתחילת התהליך. העסק היום במקום אחר לגמרי.

פעם בשבוע אני פוגשת את המנכ"ליות לשעה. זה מאפשר להן לעשות זום אאוט וזום אין – להישאר למעלה, בקצה ההיררכיה, כדי שיוכלו לשמור על ראייה מערכתית, וגם לזהות פרטים קטנים, לדייק סוגיות ולהתקדם בדרך להצלחה עסקית ואישית.

המערכת נעה קדימה, בדרך עולות עוד שאלות, השטח מזמן סוגיות חדשות. אנחנו משבצות כל פידבק למחלקה המתאימה, מדייקות וממשיכות, בדרך לעוד הורים מרוצים.
בדרך להצלחה עסקית.

כתבו לקול הפנימי להורות, לשמיעת הפודקאסט של הקול הפנימי להורות