הכשרת יועצים עסקיים

בואו ללוות עצמאים בהיבטים של ניהול, שיווק, מכירות, כספים או תפעול, בדרך למטרות האישיות והכלכליות. לעבוד עם עסקים בשלבים של הקמת העסק, בניהול העסק או במעבר לשלב הבא

היקף הקורס: 80 שעות (20 מפגשים)+סטאז' 

מס' משתתפים: עד 20

תעודת סיום תינתן לעומדים בדרישות הקורס: נוכחות ב 85% מהמפגשים, הגשת משימות וסטאז' (ליווי עסק)

 הקורס הקרוב יתקיים בימי ראשון אחה"צ ויחל בתאריך 3/10/21

בשיתוף המכללה האקדמית רמת גן ולשכת היועצים העסקיים של ישראל

הקורס להכשרת יועצים עסקיים מתאים במיוחד ל-  

בעלי מקצוע וותיקים בתחומם המעוניינים ללוות עסקים צעירים בתחומם המקצועי שלהם (מאמנים, עורכי דין, פסיכולוגים, מעצבים, צלמים וכיו'ב)

 מומחים מתחומים משיקים: אנשי כספים, אנשי שיווק ודיגיטל (מקדמי אתרים, מנהלי מדיה חב'), מעצבים גרפיים וכותבים – המעוניינים להציע ללקוחותיהם שירות נוסף

מאמנים עסקיים שמעוניינים לייעץ לעסקים קטנים ובינוניים.

מבנה הקורס

 התנסות מעשית

יחידת הלימוד השלישית כוללת התנסות מעשית בייעוץ ובליווי עסקי,
כולל הנחיה בקבוצות עבודה

מיומנויות ייעוץ

 יחידת הלימוד השנייה מתמקדת בהיבט האימוני – היועץ כמוביל תהליך שינוי ופיתוח. השיעורים מקנים לכם מתודולוגיה סדורה לליווי נועצים, בהיבט העסקי ובהיבט הרגשי-אישי

כלים לאבחון עסקי

יחידת הלימוד הראשונה מקנה לכם כלים להכרות של מרכיבי עסקים: ליבת העסק, מודל עסקי, כלי שיווק והפצה, מערך מכירות, ניהול כספים, תפעול, אדמיניסטרציה והיבט משפטי, ובניית תכניות עבודה.

אודות

חוה ניסנבוים, מרצה מובילה

יועצת עסקית זה 15 שנים, מייסדת 'גולדה הבית לעסקים', חתומה על מאות תהליכי ליווי עסקי מוצלחים. בעלת תואר שני בייעוץ ארגוני, אוניב' חיפה, כתבה תיזה בנושא מעבר ליזמות, אוניב' ת"א.

מרצה באקדמיה ומנהלת קהילת עסקים המונה כ- 10,000 עצמאים.

יחידת הלימוד פיננסים בקורס, תועבר ע"י רפי שניאור, רו”ח, סמנכ"ל כספים באקדמית רמת גן.

הקנבס - כלי ייעוצי לאבחון של איכות מרכיבי העסק

שמעו את חוה ניסנבוים מרצה

השורה התחתונה – עם מה תצאו מהקורס?

כלים לקידום העסק שלכם

עכשיו כשאתם יועצים עסקיים,
תרצו לקדם את העסק שלכם -

בשמחה נגלה את כל הסודות! כיצד למתג את העסק שלכם, מהו נאום המכירה המנצח, מיהם מקבלי ההחלטות בתחום ואיפה נמצאים המשאבים והפרויקטים המעניינים.

הובלת העסק

הקורס מקנה כלים משמעותיים להתמודדות עם התנגדויות או חששות של לקוחות, כלים לתקשורת עם לקוחות שונים, והבנה של כל שלב בתהליך הטבעי של הקמה וניהול של עסק.

בשילוב עדין שבין ייעוץ לאימון, בין ידע לרגש, תוכלו להוביל את הלקוח להצלחה, בין אם מדובר ברעיון או עסק קיים.

בניית תכנית עבודה

הקורס מקנה לכם כלים לבניית תוכנית מערכתית - כספים, שיווק, אדמינסטרציה ועוד. התוכנית תעלה בקנה אחד עם המשאבים של הלקוח, המקצוע והענף שבו העסק שלו פועל.

יחד עם הלקוח תבנו תוכנית עבודה ואסטרטגיית צמיחה שתביא אותו ליעדיו הכלכליים והאישיים.

יכולת איבחון

תוכנית ההכשרה מקנה לכם כלים מעשיים לאתר ולהבין את המקום המדויק שבו כל לקוח שלכם זקוק לעזרה מקצועית.

המקום שבו העסק צריך ייעוץ או ליווי, משתנה מעסק לעסק – מערוצי ההכנסה דרך מערך השיווק, המכירות ועד התפעול. ולעיתים תגלו שהמודל העסקי אידיאלי אך דפוסי ההתנהגות של בעל העסק מעכבים את התקדמותו .

 

שאלות ותשובות

מה זה בעצם ליווי עסקי? מה עושה יועץ עסקי?

בישראל יש כ־500 אלף עסקים קטנים. הם צמאים ללמוד שפה חדשה – השפה העסקית.

בליווי עסקי אתם תְלמדו אותם שפה – תקציב, ניהול תקציב, שיווק וניהול שיווק, שיחות מכירה, קניין רוחני, זכויות יוצרים ועוד ועוד.

לצד השפה הבסיסית, לכל עסק יש מודל משלו – שאיפות משלו, חוזקות משלו, פחדים משלו, רקע מקצועי שונה, שוק אחר שבו הוא פועל. בייעוץ העסקי תבנו לכל עסק מודל ייחודי, שנותן מענה לצורכי האדם, המקצוע, התחרות והשוק.

לאחר שבניתם מודל עסקי, תבנו תוכנית עבודה – כדי לממש את המודל ולהגיע ליעד. ולבסוף, תצעדו עם הלקוח שלכם בדרך למטרה. תלוו אותו בהוצאת התוכנית לפועל, תלוו אותו בפחדים ובאי הוודאות שהוא חווה, ותשמחו איתו בהצלחות.

לכל אלה תקבלו כלים בקורס.

הליווי העסקי מתרחש בכל החזיתות – בחזית הכספים, שיווק, מיתוג והפצה, ניהול, מכירות וכיו"ב. כך, למשל, לצד בנייה של תחזית פיננסית ויעדי מכירה, תבנו תוכנית הפצה מתאימה להשגת יעדי המכירה. משבוע לשבוע תעקבו אחר ההתקדמות, תפיקו לקחים ותדייקו את התוכנית לפי הצורך.

חשוב לדעת –

ליווי עסקי זה גם לעזור לאנשים לממש את היכולות שלהם; לתת כלים וידע שיאפשרו לעצמאים לעמוד על הרגליים ולהתפרנס בכבוד.

ליווי עסקי זה לתת יד לעסק בצעדיו הראשונים, או לתת פוש לעסק שמתקשה לטפס בעלייה, ולפעמים זה לתת בעיטה בישבן לעסק שכבר יכול לרוץ קדימה אבל צריך שמישהו יראה לו את זה…

ליווי עסקי זה יוני (24), שמתכוון להקים עסק חדש ואומר לי פתאום: "חוה, בבית ספר לא יכולתי להקשיב למורה 45 דקות, איתך אני פה 4 שעות לא זז"; ליווי עסקי זה לשמוע את נור, שאז לא סיפרה לבעלה שהיא מוכרת טקסטיל לכלות, ועכשיו רשמה את העסק במס הכנסה; ליווי עסקי זה להתרגש מרמי (50) שפוטר וחשב שכבר לא ימצא עבודה, והינה הוא עובד בעסק משלו; וגם מאיריס, שפרשה מהוראה בגיל 62 ועכשיו עובדת במקצוע חדש, בעסק משלה.

מה לומדים?

טוב ששאלתם.

הלימודים בקורס ישלבו היבטים כלכליים עסקיים והיבטים רגשיים. כי המודל העסקי הטוב ביותר לא יתממש אם היזם פוחד או תלותי.

נלמד איך עסק קטן מנהל כל אחת מהמחלקות וגם את העסק כולו, ממש כמו ארגון.

נלמד לעזור לאנשים להגשים חלומות בצורה מושכלת ואחראית.

סילבוס מלא אצלי – Hava@golda.co.il

מה עושים ביום שאחרי הקורס? אני לא רוצה שזה יהיה עוד קורס למגירה

פרק שלם בקורס מוקדש לקידום ושיווק העסק של היועץ. בין אם מדובר על עבודה מול גופים כמו מעוף (לייעץ דרך מעוף) ובין אם שיווק היעוץ מול לקוחות פרטיים, עסקים או אנשים בדרך ליזמות. (כבר אפרט על גופים שזקוקים ליועצים עסקיים).

בוגרי הקורס גם יצטרפו לקבוצת היועצים שפועלת לקדם את עסקיהם ויהנו מעצות טובות, שיתופי פעולה, תמיכה וידע על הזדמנויות עסקיות בארץ.

לבוגרי הקורס שיימצאו מתאימים, יועברו פניות מגולדה, בכל רחבי הארץ.

לומדים הכול – שיווק, כספים, מכירות... זה לא מפוזר?

יועץ עסקי הוא כמו רופא משפחה. הלקוח, בעל העסק, מגיע כשכואב לו (איך להקים עסק? מאיפה מתחילים? למה זה לא עובד?). היועץ מאבחן, מזהה את מקור הכאב, ונותן טיפול לפי הצורך. כדי להגיע לאבחון מדויק, היועץ חייב להכיר לעומק כל מחלקה בעסק – תפעול, ערוצי תקשורת, גבייה, תזרים, תמחור.

אם רופא המשפחה זיהה שהמטופל זקוק לרופא מומחה, הוא מפנה אותו לקרדיולוג או לאורתופד כף רגל. גם יועץ עסקי מפנה בעלי עסקים למומחים הנחוצים – יועץ מס, גרפיקאי, מנהל קמפיין בפייסבוק, או בונה אתרים.

היועץ העסקי הוא ראש הפרויקט, הוא מנהל את התהליך, מלווה אותו לאורך כל הבנייה והעבודה עם המומחים. יש לו מבט מערכתי, והתמחות מקצועית עמוקה.

אז כן, הקורס דורש לימוד מעמיק של מגוון תחומים. אבל זה אפשרי בהחלט.

מה ההבדל בין אימון עסקי לייעוץ עסקי?

אימון עסקי מתמקד בהשגת המטרות העסקיות, והוא כלי חשוב ויעיל בליווי בעלי עסקים.

הייעוץ בוחן גם את כדאיות המטרות ואת היתכנותן. נאמר שאדם רוצה להגיע להכנסה של 30 אש"ח, מטיפולי רפלקסולוגיה. ההיצע הגבוה בסביבה, המחיר הממוצע של טיפול רפלקסולוגי בשוק, התנודתיות בצריכת טיפולים – משתנים אלה ואחרים מקשים על השגת היעד הכלכלי הזה.

יועץ עסקי מבית גולדה מצויד בכלים עסקיים להשגת היעד המבוקש. פה לא מספיקה מוטיבציה או התמדה. נדרשת הבנה עמוקה של מרכיבי העסק, האדם והשוק, ואינטגרציה של כל אלה, שתכליתה 30 אש"ח.

תיק העבודות שלנו כולל מגוון דוגמאות של תכנון עסקי המשלב פיצוח עסקי ייחודי.
דוגמאות כאן

בתיק העבודות שלנו תמצאו מקרים של לקוחות שבנו חברות או חצו את קו המיליון ₪, מעסק שבנוי על יכולות אישיות, חוזקות או שירותים שבארגונים מתוגמלים בשכר נמוך מאוד.

לסיכום, היבט אחד בהצלחת עסק הוא תכנון עסקי מדוייק. היבט נוסף הוא אימון בדרך למטרה, והתמודדות עם הפחדים והאנרגיות בדרך להשגתה.

רגע, אז אחרי הקורס תהיו מאמנים?

כן, בהחלט! גם מאמנים.

אז כמה את מרוויחה? מה ההכנסה של יועצת עסקית?

הגענו לשאלת השאלות.

אז ככה, ערוצי הכנסה בייעוץ עסקי יכולים להיות מגוונים – ייעוץ חד פעמי, ליווי חודשי מתמשך, הדרכות וסדנאות, מוצרים דיגיטליים ומוצרים אחרים (ניהול קבוצה, מכירת ספר וכו').

אני מתמקדת בהדרכת קבוצות ובייעוץ אישי, אבל יש אפשרויות נוספות.

דוגמאות:

הרצאות והדרכות
עסקים מהווים גורם משמעותי בשוק העבודה, וגופים רבים בישראל מחוייבים לתת להם מענה ולהקצות עבורם משאבים. משרד הכלכלה והסוכנות לעסקים קטנים לדוגמה.

ארגונים מוסדיים שונים מזמינים הרצאות בנושאים של מיומנויות ניהול, הקמת עסק או ניהול עסק –

  • גופים ממשלתיים כמו הסוכנות לעסקים קטנים ומשרד התעסוקה
  • גופים ציבוריים כמו עיריות (מרכזי יזמות עירוניים, מרכזי צעירים, יועצות ראש העיר למעמד האישה)
  • עמותות העוסקות ביזמות (מעברים, ג'וינט, והדרת, יעדים)
  • מוסדות לימוד (מכללות, יחידות ללימודי חוץ)
  • גופים עסקיים המרכזים פעילות של עצמאים (איגוד השמאים, לשכת עורכי הדין, איגוד היועצים התעסוקתיים, מרכזי הדרכת הורים)

כל אלה זקוקים לידע ולניסיון של יועץ עסקי – כדי לתת ערך ממשי לקהל שלהם.

ההדרכות ארוזות בצורות שונות – מהרצאה חד פעמית בכנס, דרך סדנת 6 מפגשים או קורס של 14 מפגשים, ועד קורס שנתי. באופן רגיל, טווח המחירים נע בין 3,000 ₪ להרצאה חד פעמית ועד 1,100 ₪ למפגש בתהליך הדרכה (הנחת כמות). כמובן שהמחיר משתנה גם לפי משתנים אחרים כמו מרחק, פיתוח תוכן וסוג הלקוח.

ואפשר גם לארגן הדרכות ללקוחותיכם באופן פרטי.

כמה הרצאות בחודש?

זה תלוי במשאבי הזמן שלכם. האם אתם מכוונים להרצות פעם בשבוע או פעמיים שלוש ביום? (כן, זה יעד ריאלי).

ייעוץ
אני מרצה וגם יועצת. בשנים האחרונות אני מפנה את רוב הזמן להדרכה קבוצתית (זו גם המוטיבציה שלי להעביר את הידע ליועצים אחרים, כדי שהם ימלאו את החלל ויוכלו לתת מענה לצורכי העסקים).

יועצים דרך מעוף (הסוכנות לעסקים קטנים) מקבלים 200 ₪ +מע"מ לשעת ייעוץ.

אני מייעצת באופן פרטי תמורת 450 ₪ +מע"מ לשעה וחצי.

יועץ מתחיל מתמחר שעת ייעוץ ב־350 ₪ +מע"מ או 400 ₪ +מע"מ.

בשלבים של הקמת עסק חשוב לפגוש את הלקוח מדי שבוע – בשלב הזה כל פרט בהתנהלות קובע, לכן חשוב שהיועץ יהיה קרוב לתהליכים הקורים בעסק של הלקוח. ההתחלה צפופה יותר כדי להעלות את העסק על מסלול נכון וליצור שגרה. בהמשך אפשר גם לקבוע פגישה דו-חודשית או חודשית. לקוחות ותיקים מגיעים לייעוץ פעם בחצי שנה.

אפשרות נוספת היא תמחור גלובלי – חודשית. כאן הייעוץ מתבצע גם מעבר לשעות הפגישה, ונועד לתת מענה בזמן אמת למגוון המצבים שהלקוח פוגש. תמחור כזה נע בין 1,000 ₪+מע"מ ל 4,000 ₪ +מע"מ, תלוי בתכולה ובהיקף הייעוץ והליווי.

אז מה גובה ההכנסה?

כגובה השעות שתקדישו לייעוץ.

אם הקדשתם 100 שעות עבודה נטו, תוכלו להכניס 35–40 אש"ח.

אם תלוו 10 עסקים, גם תכניסו סכום כזה.

אז זה בהחלט אפשרי. זה דורש כמה חודשי לימוד בקורס, והשקעה מצידכם כדי לרכוש את המקצוע. אני מצידי מבטיחה לתת לכם את הידע והכלים הנחוצים, ולהעמיד לרשותכם 16 שנות ניסיון, שיעזרו לכם להגיע לשם.

אם יש לכם שאלות או התלבטויות נוספות – אתם מוזמנים לדבר איתי.

ואם כבר הבנתם שזה הקורס בשבילכם – קדימה, תרשמו – כדי שלא תפספסו את ההזדמנות.

חוה

כמה זה עולה?

מחיר הקורס הוא 7200 ש"ח. היקף הקורס: 80 שעות+סטאז’ .