רק רגע…

כתבה: אילה שלו

אם היה צריך לחלק את האנשים בעולם לכאלה שרוצים לעשות טוב, וכאלה שרוצים לעשות עוד יותר טוב, גלי לשם הייתה שייכה לקבוצה השנייה. והדרך שלה לעשות עוד יותר טוב היא דרך הקלפים שהיא יצרה, שכל אחד יכול דרכם, לעשות עוד יותר טוב, בתורו.

גלי לשם מלווה אנשים בתהליכי הגשמה. זה יכול להיות הגשמה אישית, הגשמה זוגית, קריירה, חיי משפחה, או כל סיטואציה או פאזה אנושית אחרת, שבה אנשים מוצאים את עצמם פתאום במבוי סתום, עם האף בקיר, כשהם יודעים שלא לשם התכוונו להגיע ובטוחים שיש דרך אחרת, רק שהם כנראה פספסו אותה איפשהו. אז גלי עוזרת להם למצוא מחדש את הדרך הנכונה שבה הם יוכלו ללכת כדי להגיע לרווחה הזאת שמתקיימת בתחושה ש”אני במקום הנכון שלי”.

היא עוסקת בטיפול כבר 15 שנה, אחרי שלמדה מגוון שיטות הוליסטיות שמכוונות לצדדים הרגשיים של האדם. היא מציעה טיפולים אישיים, סדנאות וקורסים, וממש לא מזמן, בספטמבר האחרון, יצאו לאור קלפי ה”רק רגע” שלה, שהם כלי שיכול לעזור לכל מי שצועד בדרך ושואל שאלות, לקבל תשובות מכוונות.

רק רגע

חבילת הקלפים כוללת 72 קלפים בגודל 15 * 10 ס”מ, איכותיים, צבעוניים, שכל אחד מהם מציג תמונה ומשפט הנחיה שמתייחס אליה. התמונות הן כולן כאלה שגלי צילמה במו מצלמתה ואספה לאורך השנים, בכלל בלי לדעת שיבוא יום והן תהיינה קלפים. מבחינתה, היא פשוט הסתובבה בעולם ואספה רגעים קטנים שבאופן לגמרי אינטואיטיבי גרמו לה לעצור לידם, להתבונן בהם ולתעד אותם.

וזה בדיוק מה שהיא מעבירה בקלפים שלה, ובכך נותנת לנו את ההזדמנות לעצור רגע, להתבונן במה שהחיים מזמנים לנו בצורה קצת אחרת, וכתוצאה מזה לאפשר לעצמנו גם לבחור ללכת בדרך אחרת.

“ל’רק רגע’ יש שתי משמעויות”, היא אומרת. “פעם אחת זה להגיד ‘בוא נעצור שנייה, ונסתכל על הדבר הזה בצורה שונה, נבחין בעוד רבדים שלו, נתבונן בו יותר לעומק’, ופעם שנייה זה אומר שהכול רגעי, הכול חולף. האמת של החיים שלנו נמצאת איפשהו במתח שבין שתי ההסתכלויות האלה, וזה מה שהקלפים באים להזכיר”.

מה עושים עם זה?

הקלפים נועדו לעזור לנו להתבונן במציאות שלנו ולשאול עליה שאלות. לכן אפשר להיעזר בהם כדי לקבל תשובה על נושאים שאנחנו מתקשים להחליט לגביהם או על דברים שמטרידים אותנו; או כדי לקבל חיזוק לדרך שבחרנו; או תמיכה למצב שאנחנו נמצאים בו… הקלפים נותנים לנו הזדמנות לעצור רגע, לצאת מהאוטומט, להבין מה יש במציאות שאני לא רואה – ומתוך זה לקבל מעין הנחיה, או אופציה חדשה, לגבי מה אני יכולה לעשות…

אז אפשר לשאול שאלות לגבי נושא מסוים ולהתחיל להוציא קלפים. הם בדרך כלל יספרו לנו סיפור מאוד ברור ומדויק לגבי הסיטואציה שאנחנו נמצאים בה וכרגע לא יכולים לראות את כל האספקטים שלה. דרך נוספת לעבוד איתם היא לשלוף מדי יום קלף אחד, שיהווה מסר יומי, שאיתו נלך באותו יום ודרכו נסתכל על המציאות. אפשר לעבוד עם הקלפים בערב חברתי, בערבי רווקים/ות, בארוחת שישי או במסיבת יום הולדת, והם גם יכולים להיות מתנה נהדרת למישהו אהוב. מכיוון שהקלפים מדברים איתנו על החיים שלנו – יש אינסוף דרכים לעבוד איתם.

בשביל שהעולם יהיה עוד יותר טוב, כך לפי גלי, טוב נעשה אם נחיה פחות על אוטומט ויותר עם לב פתוח ועין אוהבת, וזה בלי קשר לקלפים שלה. הקלפים הם רק עוד דרך, נעימה וכיפית, לחבר אותנו לאמת הזאת