ב 18 שנות ייעוץ עסקי, אלפי בעלי עסקים בישראל הגיבו בעוצמה לתובנות שנוצרו בפגישות הייעוץ העסקי, לערך האדיר שלהן ולהקלה הגדולה שנוצרת עם התבהרות הדרך העסקית.

במתודולוגיה סדורה, נכיר ונאפיין את המודל העסקי – את כל האיברים של העסק, ונזהה את היתרונות ואת הפוטנציאל של העסק. האבחון נותן תמונה מדויקת, ומגדיר גם את המקומות בהם יש לטפל. ייתכן שמדובר בפיתוח המוצרים או השירותים, דיוק הלקוחות, ואולי יש אתגרים בערוצי ההפצה, בשימור הלקוחות או בגבייה. באופן טבעי נלמד את ערוצי ההכנסות וההוצאות, את תהליכי התפעול ואת הסביבה בה פועל העסק. לעתים, נגלה כי מרכיבי העסק נכונים אבל ניהול העסק מצריך תשומת לב (תשומת לב לפרטים, מעקב אחר כספים או התנהלות לא שיטתית). כל החוליות יחד מספרות את הסיפור העסקי. כמעט כל סיפור עסקי אפשר להציג במודל הזה, והוא מסייע בהבנה מעמיקה של העסק.

ייעוץ עסקי_גולדה

כשיש הבנה של התפקידים השונים שממלא בעל העסק, העיסוקים השונים שעליו לעסוק בהם, נגזרות מכך משמעויות כמו הקצבת זמן לשיווק, ניהול מסודר, ענייני גביית כספים, האצלת סמכויות או מיקור חוץ. אפשר לשים את האצבע על המחלקה החלשה או על משימה שמתבצעת בצורה חלקית במחלקה מסוימת, ולטפל בה בצורה מדויקת.

ומה אם אין לי עסק עדיין? יש לי 'רק' רעיון.
הפגישות מתאימה מאוד לאלה הנמצאים בשלב הקמת העסק – למעוניינים לתרגם רעיון למודל עסקי עם היתכנות כלכלית גבוהה. הגדרת האיברים במודל העסקי תעשה בהתאמה למאפייני האדם ומאפייני השוק גם יחד.

בין אם אתם בשלבי הקמה של עסק, אם אתם עסק קטן שמתנהל בדרכו או עסק בינוני שמבקש להתפתח – תמיד יהיו שאלות, תהיות, צמתים או מחשבות שתרצו לקבל עליהן עוד זווית ראייה מקצועית. פגישות ייעוץ עסקי נועדו בדיוק בשביל זה: לקבל תמונה נרחבת יותר, ייעוץ לגבי המשך הדרך או סיוע בקבלת החלטות ויישום.

פגישות ייעוץ עסקי יכולות להיות חד פעמיות, הן יכולות להתקיים אחת לחודש או אחת לחודשיים, או שאנחנו יכולים לבנות סדרה מוגדרת של פגישות – הכול לפי הצרכים שלכם. פגישות הייעוץ יקדמו אתכם במקומות שבהם אתם נעצרים, וזקוקים לעין מקצועית חיצונית, שתוכל לשקף לכם את המקום שלכם, לייעץ לכם לאן לפנות ולעזור לכם לעשות את הדרך.

תכנית עבודה
הסריקה המעמיקה של כל מרכיב בעסק מאפשרת להמליץ על פיתוח עסקי מדויק. אחרי אבחון בעלי העסק יודעים לשים את האצבע על החלק הכואב. לתת לו שם. איזו הקלה!. האבחון שם את הדברים בפרופורציות. רק חלק מהעסק כואב או חלש. רק מרכיב אחד או שניים, אולי שלושה מצריכים חיזוק.

הצלחות
העבודה היומיומית עם עסקים במשך 18 שנים הביאה אותנו לרמת מומחיות גבוהה ביותר ודיוק ובאבחון העסקי – בפיצוח קוד העסק והתוויית אסטרטגיה מתאימה.

הנה כמה עדויות של לקוחות –

גנית לב ארי

את חווה פגשתי שנתיים אחרי שסגרו לי את רשות השידור, מקום עבודתי שהיה לי בית מקצועי 20 שנה. הסתובבתי עם חומרים המון ידע, פגישות ורעיונות אבל גם היית מאוד מבולבלת לא ידעתי איך להפוך את כל זה לעסק. חווה במקצועיות ושקט שקיים רק אצלה הקשיבה, שאלה, חקרה שוב הקשיבה, שוב למדה וחשבה, ולאט לאט במלאכת קודש ממש

גנית לב ארי המלצה ייעוץ עסקי
גנית לב ארי
אשת תקשורת

מיכל דליות

חוה, את נהדרת. תרומתך אדירה להתפתחות העסקית של תלמידותיי. תודה

מיכל דליות
מרכז מיכל דליות

רעות זוהר

חוה, היועצת העסקית של נאטישה ושלי למי שמחפש/ת יועץ/ת עסקי/ת – חוה נהדרת בצורה יוצאת דופן; תומכת, ריאלית, פרקטית ובעלת חדות אבחנה ויכולת לראות את הפרטים הקטנים ובו זמנית את התמונה הרחבה של העסק. בקיצור מומלצת מומלצת מומלצת!!    

רעות זוהר

אריאל ברי בן חמו, קונדיטורית

הרבה שואלים אותי על הדרך שאני עושה, על לפתוח עסק עצמאי בגיל כזה, על קבלת החלטות. פעם שמעתי את המשפט "עסק הוא כמו תינוק, עד שהוא לומד ללכת לבד הוא צריך אמא שתייעץ לו ותחזיק לו את היד" אני רוצה להכיר לכם את האמא של העסק שלי, חוה ניסנבוים"

המלצה של אריאל ברי בן חמו לייעוץ עסקי
אריאל ברי בן חמו

תומר רונן

משהו צנוע וקטן על נתינה גדולה מצידך. בכל רגע פשוט נהניתי להיות בצד הלומד. רואים שאהבה למקצוע זה מה שמניע אותך. פיך מפיק טיפים עסקיים ומרגליות יקרות מפז. !זכיתי

תומר רונן המלצה ייעוץ עסקי
תומר רונן
בירה עמיקתא מבשלה הררית

גיורא כתר

לאחר 14 שנים, כאיש מודיעין עסקי תחרותי שכיר, יצאתי לדרך עצמאית. לשמחתי, כבר מתחילת דרכי כעצמאי הכרתי את כלי השווק השונים: פייסבוק, לינקדאין, מערכות דוור, דפי נחיתה. ידעתי איך לתפעל אותם. אבל…. בפועל, מצאתי שאני מתקשה להביא לקוחות. ואז… הכרתי את חוה. כשהחלטתי "ללכת על הליווי" שלה, אמרתי לחוה שכל מה שאני צריך זה רק

גיורא כתר המלצה ייעוץ עסקי
גיורא כתר
מודיעין עסקי

דרור רוחנה

1.1.20, זאת הזדמנות טובה להודות לך על התהליך המדהים שעברתי איתך ושאת תמיד מאמינה בי וגורמת לי לחשוב מחוץ לקופסא. שתהיה שנה מדהימה והמשך עשייה מורכבת. "תקווה היא הדבר היחיד שחזק יותר מהפחד" אוהב, דרור

הדס מור

“כשיש לכם עסק אתם רוצים תוצאות, אתם רוצים מישהו שיהיה שותף שלכם לסיעור מוחות, לפיתוח רעיונות, שיעזור לכם לעשות סדר בין מה חשוב וצריך לקדם ומה גוזל ממכם זמן ואנרגיה ולא יקדם אתכם לעבר המטרות שלכם. בחוה מצאתי בדיוק את הדברים הללו. הגעתי ליום עיון עם חוה, ככה בשביל “העשרה”, ומיד הבנתי שיש לי פה

הדס מור המלצה ייעוץ עסקי
הדס מור
מטפלת באילמות סלקטיבית

גלעד שימרון

היי חוה 🌸 זמן הוא פרספקטיבה נהדרת לבחון תהליכים, אז עצרתי רגע כדי לומר לך תודה, על שלקחת אותי יד ביד והובלת תהליך, שלא רק שהוכיח את עצמו במבחן הזמן, אלא הגדיל להשתבח. התרגילים, המשפטים והדרך שסללנו יחד, מלווים אותי עד היום כמו רוח במפרשי הנפש, קוראים לזה – השראה. לפעמים אני מוצא את עצמי

גלעד שמרון
אורטופדיה רגשית

 

ליווי עסקי
לאחר שלמדנו את העסק שלכם – זיהינו את הליבה, המוצר, קהל היעד, המודל העסקי וההפצה – נציע ללוות אתכם במימוש התכנית.

הליווי העסקי מתרחש בכל החזיתות – בחזית הכספים, שיווק, מיתוג והפצה, ניהול, מכירות וכיו’ב. כך, למשל, לצד התכנון הפיננסית והצבת יעדי המכירה, נגבש תכנית הפצה מתאימה להשגת יעדי המכירה. משבוע לשבוע נעקוב אחר ההתקדמות, נפיק לקחים ונדייק את התכנית לפי הצורך.

לצד הפגישות, הליווי כולל מענה לשאלות בזמן אמת. שאלות כאלו יכולות להיות: האם המייל שלכם ללקוח מדויק? ומה לגבי צבעי הלוגו? ומה דעתינו על התמחור שהצעתם ללקוח?

באופן טבעי, כשתקבלו מענה מקצועי שוטף למגוון הסוגיות הניהוליות, תגבשו חשיבה עסקית להמשך הדרך ועקרונות לניהול מקצועי של העסק בכוחות עצמכם. אנחנו רואים את זה קורה מדי יום - עסקים שהגיעו 'מבולבלים', לומדים לרוץ בכוחות עצמם. מפגישה לפגישה הם מנהלים שיח עסקי מורכב ומאתגר.

ההמשכיות ויחסי הלמידה המתמשכים מקנים לליווי העסקי פוטנציאל השפעה גדול יותר בהשוואה לכל יחסי הלמידה האחרים. היישום וההטמעה מותנים בחניכה מתמשכת, מעבר לייעוץ הניתן בפגישה חד-פעמית, הרצאה או סדנא.

בין העסקי לאישי
מקצועיות ומענה שוטף הם מרכיבים חשובים בהצלחה אבל לא פחות חשובה ההבנה כי הצלחה של עסק היא שילוב בין רגישות למקום האישי לצד מחויבות למטרות עסקיות. ההבנה כי תכנית שיווקית תצא לפועל רק אם תהיה מחוברת לבעלי העסק, או כפי שתארה זאת דנה, לקוחה של גולדה, בשתי מילים: "פסיכולוגיה עסקית" קרי: האישי שווה לעסקי

בין אם מדובר בארגון עסקי, עמותה או יזם יחיד, תהליך העבודה מתחיל בניסוח  ה DNA והגדרה של היעד המתאים ביותר. מדובר בשלב חשוב ומעמיק שמתואר על ידי לקוחות כרנטגן, לייזר ואפילו קוסמות - לראות את המכנה המשותף של העשייה, להבין את המוטיבציות של הלקוח ולזהות לאן נכון לקחת את הביזנס.

אחר כך נבנה אסטרטגיה, מודל עסקי או דרך להגיע ליעד. נתייחס להיבטים כלכליים עסקיים, משתנים אנושיים וארגוניים.

אני מזמינה אתכם לדבר איתי, לחשוב על הצעד הבא, על קפיצת המדרגה, או  לסגור את הפער בין המקום שאתם נמצאים בו עכשיו לבין המקום שאתם באמת יכולים להיות בו.

חוה ניסנבוים,
יועצת עסקית וארגונית
0522.907721

hava@golda.co.il