ייעוץ עסקיהרצאה בכנס מעברים נשים בעסקים | הקמת עסקייעוץ עסקי חוה ניסנבוים המלצותחוה ניסנבוים ייעוץ עסקי
בית ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי

לכל עסק מודל עסקי משלו. לכל עסק יש פרופיל הצלחה ייחודי, ואין טעם לנסות ולהעתיק הצלחה מעסק לעסק. בפגישת הייעוץ תגלו כיצד העסק שלכם יצליח בדרך המתאימה לו.

ב 15 שנות ייעוץ, אלפי בעלי עסקים בישראל הגיבו בעוצמה לתובנות שנוצרו בפגישת האבחון,לערך האדיר של הפגישה ולהקלה הגדולה שנוצרת עם התבהרות הדרך העסקית

בחלק הראשון של הפגישה נגדיר את מקור הקושי. ייתכן שמדובר בפיתוח המוצרים או השירותים, דיוק הלקוחות, ואולי האתגר נמצא בערוצי ההפצה, בשימור הלקוחות או בגבייה. באופן טבעי נלמד את ערוצי ההכנסות וההוצאות, את תהליכי התפעול ואת הסביבה בה פועל העסק. לעתים, נגלה כי מרכיבי העסק נכונים אבל ניהול העסק לוקה (תשומת לב לפרטים, מעקב אחר כספים או התנהלות לא שיטתית). 

במתודולוגיה סדורה, תכירו את כל האיברים של העסק, ותוכלו לזהות את היתרונות ואת האתגרים של העסק. האבחון הזה חשוב כי הוא נותן תמונה מדויקת, ומגדיר את המקום בו יש לטפל. כך לא מגיעים למצב שבו מתייאשים ושופכים את התינוק עם המים. במקום לומר “לא מתאים לי להיות עצמאי”, תאמרו, למשל, “יש לי בעיה במחלקת הגבייה, את זה אני צריך לפתור”.

ומה אם אין לי עסק עדיין? יש לי רעיון.
הפגישה מתאימה מאוד לאלה הנמצאים בשלב הקמת העסק – למעוניינים לתרגם רעיון למודל עסקי עם היתכנות כלכלית גבוהה. הגדרת האיברים במודל העסקי תעשה בהתאמה למאפייני האדם ומאפייני השוק גם יחד.

מבנה העסק
אחד הכלים שמסייעים להבין את העסק הוא המבנה הארגוני. המבנה הוא מפה ויזואלית שממפה את המחלקות בעסק – שיווק, כספים, מכירות, תפעול, ניהול. כל מחלקה היא חוליה בשרשרת והיא צריכה להכיל תהליכי עבודה ותהליכי ניהול יעילים ואפקטיביים, וצריכה להיות גם התאמה בין המחלקות השונות. כל החוליות יחד מספרות את הסיפור העסקי. כמעט כל סיפור עסקי אפשר להציג במודל הזה, והוא מסייע בהבנה מעמיקה של העסק.

כן, אבל מה אם אני אדם אחד בעסק? או שניים.
התפיסה הארגונית ישימה גם כאן – עסק קטן צריך לחשוב כמו ארגון גדול. כשהכול קטן ומכווץ, מצטמצמת גם היכולת לזהות קשיים קיימים ולהבין מה צריך לעשות כדי לפתור אותם ולהתקדם. בשביל לאתר קושי, או להבין אותו, בשביל להבין מה השלב הבא של העסק, בעל העסק צריך למתוח את היריעה ולהבין שגם עסק קטן הוא סוג של ארגון.

כשיש הבנה של התפקידים השונים שממלא בעל העסק, העיסוקים השונים שעליו לעסוק בהם, נגזרות מכך משמעויות כמו הקצבת זמן לשיווק, ניהול מסודר, ענייני גביית כספים, האצלת סמכויות או מיקור חוץ. אפשר לשים את האצבע על המחלקה החלשה או על משימה שמתבצעת בצורה חלקית במחלקה מסוימת, ולטפל בה בצורה מדויקת.

 

סרטון וידאו קצר בו תיארתי את הרעיון של ניהול עסק קטן

 

תכנית עבודה
הסריקה המעמיקה של כל מרכיב בעסק מאפשרת להמליץ על פיתוח עסקי מדויק. אחרי אבחון בעלי העסק יודעים לשים את האצבע על החלק הכואב. לתת לו שם. איזו הקלה!. האבחון שם את הדברים בפרופורציות. רק חלק מהעסק כואב או חלש. רק מרכיב אחד או שניים, אולי שלושה מצריכים חיזוק.

האבחון חשוב בשלבים של בחינת רעיון עסקי, ובשלבים מאוחרים יותר של  פיתוח עסקי, קפיצה למדרגה הבאה – לשים את האצבע על הדרך הנכונה לעדכון המודל העסקי.

 

רגע, כל זה בשעה וחצי?
כן. העבודה היומיומית עם עסקים במשך 15 שנים הביאה אותנו לרמת מומחיות גבוהה ביותר ודיוק באבחון העסקי –  במציאת המקור האמיתי של הקושי והתוויית אסטרטגיה מתאימה.

גנית לב ארי

את חווה פגשתי שנתיים אחרי שסגרו לי את רשות השידור, מקום עבודתי שהיה לי בית מקצועי 20 שנה. הסתובבתי עם חומרים המון ידע, פגישות ורעיונות אבל גם היית מאוד מבולבלת לא ידעתי איך להפוך את כל זה לעסק. חווה במקצועיות ושקט שקיים רק אצלה הקשיבה, שאלה, חקרה שוב הקשיבה, שוב למדה וחשבה, ולאט לאט במלאכת קודש ממש

גנית לב ארי המלצה ייעוץ עסקי
גנית לב ארי
אשת תקשורת

מיכל דליות

חוה, את נהדרת. תרומתך אדירה להתפתחות העסקית של תלמידותיי. תודה

מיכל דליות
מרכז מיכל דליות

רעות זוהר

חוה, היועצת העסקית של נאטישה ושלי למי שמחפש/ת יועץ/ת עסקי/ת – חוה נהדרת בצורה יוצאת דופן; תומכת, ריאלית, פרקטית ובעלת חדות אבחנה ויכולת לראות את הפרטים הקטנים ובו זמנית את התמונה הרחבה של העסק. בקיצור מומלצת מומלצת מומלצת!!    

רעות זוהר

אריאל ברי בן חמו, קונדיטורית

הרבה שואלים אותי על הדרך שאני עושה, על לפתוח עסק עצמאי בגיל כזה, על קבלת החלטות. פעם שמעתי את המשפט “עסק הוא כמו תינוק, עד שהוא לומד ללכת לבד הוא צריך אמא שתייעץ לו ותחזיק לו את היד” אני רוצה להכיר לכם את האמא של העסק שלי, חוה ניסנבוים”

המלצה של אריאל ברי בן חמו לייעוץ עסקי
אריאל ברי בן חמו

תומר רונן

משהו צנוע וקטן על נתינה גדולה מצידך. בכל רגע פשוט נהניתי להיות בצד הלומד. רואים שאהבה למקצוע זה מה שמניע אותך. פיך מפיק טיפים עסקיים ומרגליות יקרות מפז. !זכיתי

תומר רונן המלצה ייעוץ עסקי
תומר רונן
בירה עמיקתא מבשלה הררית

גיורא כתר

לאחר 14 שנים, כאיש מודיעין עסקי תחרותי שכיר, יצאתי לדרך עצמאית. לשמחתי, כבר מתחילת דרכי כעצמאי הכרתי את כלי השווק השונים: פייסבוק, לינקדאין, מערכות דוור, דפי נחיתה. ידעתי איך לתפעל אותם. אבל…. בפועל, מצאתי שאני מתקשה להביא לקוחות. ואז… הכרתי את חוה. כשהחלטתי “ללכת על הליווי” שלה, אמרתי לחוה שכל מה שאני צריך זה רק

גיורא כתר המלצה ייעוץ עסקי
גיורא כתר
מודיעין עסקי

דרור רוחנה

1.1.20, זאת הזדמנות טובה להודות לך על התהליך המדהים שעברתי איתך ושאת תמיד מאמינה בי וגורמת לי לחשוב מחוץ לקופסא. שתהיה שנה מדהימה והמשך עשייה מורכבת. “תקווה היא הדבר היחיד שחזק יותר מהפחד” אוהב, דרור

הדס מור

“כשיש לכם עסק אתם רוצים תוצאות, אתם רוצים מישהו שיהיה שותף שלכם לסיעור מוחות, לפיתוח רעיונות, שיעזור לכם לעשות סדר בין מה חשוב וצריך לקדם ומה גוזל ממכם זמן ואנרגיה ולא יקדם אתכם לעבר המטרות שלכם. בחוה מצאתי בדיוק את הדברים הללו. הגעתי ליום עיון עם חוה, ככה בשביל “העשרה”, ומיד הבנתי שיש לי פה

הדס מור המלצה ייעוץ עסקי
הדס מור
מטפלת באילמות סלקטיבית

גלעד שימרון

היי חוה 🌸 זמן הוא פרספקטיבה נהדרת לבחון תהליכים, אז עצרתי רגע כדי לומר לך תודה, על שלקחת אותי יד ביד והובלת תהליך, שלא רק שהוכיח את עצמו במבחן הזמן, אלא הגדיל להשתבח. התרגילים, המשפטים והדרך שסללנו יחד, מלווים אותי עד היום כמו רוח במפרשי הנפש, קוראים לזה – השראה. לפעמים אני מוצא את עצמי

הדס מור
אורטופדיה רגשית

 

צרו איתנו קשר לקביעת פגישה,

חוה ניסנבוים,
יועצת עסקית וארגונית מזה 15 שנים.
בוגרת תואר שני, מייסדת גולדה הבית לעסקים,
מרצה במכללות ובארגונים

0522-907721

מגזין גולדה לעסקים

 • תכנית שיווקית_משפך שיווקי

  משפך שיווקי: באתי, ראיתי, מכרתי

  לפרטים
 • עסק החלומות של נתנאלה, חלק ב’

  לפרטים
 • עסק החלומות של נתנאלה

  לפרטים
 • סבתא גמילה יזמות נשים בישראל

  סבתא ג’מילה – סבונים מפקיעין עד ליפן

  לפרטים
 • כאבי גדילה

  לפרטים